Národní pohár dračích lodí

Hlavním partnerem soutěže je Česká pošta s.p.

 

Nová klubová soutěž v roce 2015 zastřešuje jak závody Českého poháru tak i Dragon Boat Grand Prix!

Společné bodování tak umožňuje posádkám všech výkonnostních kategorií bojovat o vítěznou trofej celého ročníku - dračí loď!

Do žebříčku se započítávají všechny klubové společně získané bodové zisky ze soutěží ČP a GP v kategoriích OPEN, ŽENY, MIX a JUNIOR.

Př. Týmům ČP se započátávají body získané  v závodech ČP v kategoriích OPEN + ŽENY + MIX, který tyto posádky společně skládají. (např. lonští vítězové Dragonteam Nymburka + DB Tragédky Praha + jejich společná mix posádka Traburk)

Př. Posádkám DBGP se započítávají všechny body získané v závodech České a Moravské národní ligy (tedy závodech GP, resp. vekých závodech MIXů na ČP) + body získané v kategorii malých lodí (GP muži + ženy) + body za případnou účast v kategorii OPEN a ŽENY v závodech ČP, kterých se mohou účastnit třeba i jako společenství a body si potom dělit (např. Draci MZV jezdí GP + společné závody MIX ČP + malé lodě muži i ženy + ve společenství s dalším týmem GP složí posádky OPEN a ŽENY pro závody ČP a získají tak více bodů než posádka ČP).

Šanci vyhrát dračí loď má tak klub, který má bodující posádky ve více kategoriích a účastní se i více závodů, bez ohledu na to jestli jde o ČP nebo GP!

Tabulka pořadí

Způsob bodování v sezóně 2015

Tabulka bodování bude následovat - online verze je v procesu software vývoje - Díky za pochopení!