brno_2012.jpg

Brněnskou přehradu křižovaly dračí lodě

19. 06. 2012

Více jak půl tisíce pádlujících dragonů vyjelo o víkendu 16. a 17. června na Brněnskou přehradu, aby se utkali o titul v prestižním závodě Evropském poháru klubových posádek dračích lodí. Mezi posádkami z Česka, Slovenska i Anglie kraloval tým Dragon Force Přerov, který si dojel pro vítězství na sobotních krátkých tratích na 200 a 1000 metrů. V neděli byl na programu dračí maratón na 10 kilometrů s otočkou u hradu Veveří, jehož vítězem se stal tým Dragon Club Brno s časem 54 minut.

"Brněnská přehrada poskytla opět vynikající podmínky a areál loděnice Lodních sportů Brno nabídl špičkové zázemí. I přes větrné počasí, bylo nádherně slunečno a na start se postavilo na třicet posádek. Laťku závodu pozvedla také mezinárodní účast týmů z Anglie a Slovenska. Do lodě trenčínské posádky tady usedl i slovenský rychlostní kanoista Peter Páleš, sedmý na kilometrové trati z olympiády v Soulu,“ zhodnotil závod viceprezident Evropské federace dračích lodí, Petr Klíma.

Souběžně s Evropským pohárem klubových posádek se jel také amatérský závod bodovaný v rámci domácího žebříčku Grand Prix. Zpestřením programu byl sobotní dopolední závod Hobby týmů a Univerziáda vysokých škol Moravy a Slovenska, kde si pro zlatou medaili dojel Univerzity Dragon Team.

Ceny vítězů věnovala radnice městské části Brno-Bystrc.

"Naše pořadatelské ambice rozhodně neklesají, stále jsme v hledáčku Evropské federace dračích lodí a usilujeme o konání evropského šampionátu. Doufám, že se nám to na podzimním kongresu podaří potvrdit. Chceme Evropu přivézt sem, na Brněnskou přehradu, aby tohle krásné prostředí viděli draci ze všech koutů světa," dodal Petr Klíma.

Akce se konala pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky a za finanční podpory statutárního města Brna. Spolupořadatelem byla městská část Brno-Bystrc. Generálním partnerem závodu byl Klimatex, a. s.

 

Ochrana os. údajů   |   Cookies   |   Kontakt   |   Aplikace