popel_2014_shrnuti.jpg

Dračí Popel 2014

02. 04. 2014

V sobotu 29.3.2014 se tradičně v loděnici KVS v Praze na Vltavě zahájila vodácká sezóna v rámci XXXII. memoriálu Dr. Karla Popela!
Závod, který se jede na počest dlouholetého předsedy KVS, který jako jediný Čech předsedal i Mezinárodní kanoistické federaci ICF přivítal dopoledne téměř 150 závodníků kanoistické části. Odpoledne se pokračovalo na dračích lodích v rámci úvodního závodu seriálu Dragon Boat Grand Prix, kde se bojovalo 12 posádek.
Na závěr sportovního programu se v podvečer konal i úvodní závod Czech SUPer Cupu - závodu na paddleboardech.

Nádherné jarní počasí vytvořilo perfektní podmínky pro akci, která zahájila rok oslav 90 let od založení KVS.
Viděli jsme souboje všech věkových kategorií od nejmladších benjamínků až po protřelé veterány na trati 5km okolo Chuchelského mostu pro ty zdatnější a na trati "kvasáckého 2kiláku" okolo mostu Barrandovského (podle kterého se určuje námořní míle :-) pro ty mladší.
Velmi obsazená byla kategorie K1 muži, kde byl největší celebritou a nakonec i vítězem Lukáš Trefil, bronzový medailista z K4 na OH 2012 v Londýně.
Medaile ale byly pro všechny kategorie a z rukou předsedy KVS Karla Dvořáka a primátora hl. města Prahy Tomáše Hudečka jich bylo rozdáno společně s věcnými cenami více než 90!

Pan primátor se dokonce chopil pádla a osobně se účastnil i závodu dračích lodí, který se jel s hromadným startem na dvě jízdy s obrátkou okolo Barranďáku.
Nakonec si originální cenu, putovní "dračí popelník" odvezla posádka Sokolu Předměřice STRATOS AUTO TEAM, ve které byli posilou dlouholetí reprezentanti na kajaku Jana Blahová a Jiří Polívka.

Bohatý kulturně společenský program s živým hudebním vystoupením pak bavil vodáky až do neděle a všichni už se těší na další závodní setkání s pádlem v ruce.
Pro kanoisty i draky to bude zejména MČR na dlouhé tratě, pro jedny v Račicích a Ústí a pro druhé v Kojetíně v průběhu dubna.

Reportáž ČT zde: http://www.ceskatelevize.cz/ ... vodaci-zahajili-novou-sezonu/
Více bude ve čtvrtek 3.4.2014 ve Sportu v regionech.

Foto z akce na FB Dr. Karla Popela:
https://www.facebook.com/media/...

nebo zde:
http://img.divky.com/draci_popel_2014/

nebo zde:
http://dragonboat.rajce.idnes.cz/Memorial_Dr._Karla_Popela_2014

 

Ochrana os. údajů   |   Cookies   |   Kontakt   |   Aplikace