Dračí ročník 2011

06. 03. 2011

Nové soutěže, nové lokality, nové kategorie, aktuální termínovka!


Letošní ročník Dragon boat grand prix se skládá ze 2 samostatných soutěží, ČESKÉ NÁRODNÍ LIGY DRAČÍCH LODÍ a MORAVSKÉ NÁRODNÍ LIGY DRAČÍCH LODÍ (tzv. divize západ a východ). Za umístění v každém absolvovaném závodě získává posádka body, které se jí počítají jak pro pořadí v lize, tak i do pořadí DBGP celkově (více v sekci bodování). V lize se započítávají všechny bodové zisky v absolvovaných závodech, pro celkové pořadí v DBGP se počítá 10 nejlepších bodových zisků (nezávisle na tom, jestli je to závod v Čechách nebo na Moravě).

Dle celkového pořadí DBGP po odjetí závodů obou dílčích soutěží má pak 24 nejlepších týmů právo startovat ve finálovém závodě společně s posádkami ČP (obě kategorie mají rozdílný počet žen v posádce) a bojovat jak o titul Mistra ČR, tak o celkové vítězství v DRAGON BOAT GRAND PRIX (body za výsledky na MČR se započítávají do konečné bilance a ovlivní tak konečné pořadí ročníku).

Zároveň je v rámci DBGP samostatně hodnocená kategorie pro firemní posádky (startují pod hlavičkou firmy a platí vyšší startovné). Tyto posádky závodí tak , jako ostatní ve stejné soutěži, ale jejich body se započítávají také do samostatného žebříčku NÁRODNÍHO POHÁRU FIREMNÍCH POSÁDEK DRAČÍCH LODÍ. Tato kategorie bude také na konci sezony samostatně vyhodnocena.

Pro ženské posádky je letos premiérově vypsána nová soutěž, která sjednocuje ženskou kategorii (jak ČP, tak DBGP). NÁRODNÍ LIGA ŽENSKÝCH POSÁDEK DRAČÍCH LODÍ je určena čistě ženským posádkám (pádlují a bubnují pouze ženy). Body do žebříčku se započítávají za závody, kde je vypsána ženská kategorie (všechny závody ČP + vybrané závody DBGP). Celkové výsledky se na konci sezony (po MČR) také vyhlásí ve 2 kategoriích ČP a DBGP.

 

Ochrana os. údajů   |   Cookies   |   Kontakt   |   Aplikace