foto-onv-web-2015.jpg

Mistrovství ČR dračích lodí 2015

27. 09. 2015

Mistrovství ČR dračích lodí 2015 na tratích 200m, 500m, 1 a 2km v kategoriích OPEN, ŽENY, MIX i FUN přivítalo zázemí loděnice ONV-BOX na Kunovické tabuli.

Charakteristický pořadatelský styl místních draků se nezměnil a tak všichni věděli, co je čeká a těšili se na Slovácko tak, jako každý rok! Komplikace v podobě restrikcí ze strany správce vodní plochy účastníci sice nepochopili, ale respektovali. Vybojkovaná, široká a hluboká dráha a tropické počasí prověřilo všechny posádky i organizátory až na samou hranu jejich fyzických a psychických možností.

Zkrátka byl to dračí šampionát a uspět letos mohl jen ten, kdo přípravu nepodcenil a do Ostrožské přijel se silným a stabilizovaným kádrem a špičkovou sportovní i společenskou formou. Zdá se totiž, že začíná nová, výrazně sportovnější éra našeho dračího sportu, tj. kdo chce dosáhnout na trofeje nejvyšší, musí mít dostatečnou a zodpovědnou členskou základnu, která se společnému tréninku na vodě i individuální přípravě seriózně věnuje. I proto jsme mohli sledovat vyrovnání výkonů a výsledků posádek ČP a GP, které potvrdilo, že společná kategorie je ta správná cesta.

Sláva vítězům a čest poraženým!

Všem díky za předvedené výkony a gratulace vítězům - mistrům ČR pro rok 2015, mezi které letos patří v OPEN tradičně Dragonteam Nymburk (200m/2km), ale i Startos Team Předměřice (500m), který nenašel přemožitele v MIXu a zvítězil na všech tratích (200m/2km/500m). V ženách se staly šampiónkami pro letošní rok DB Tragédky Praha (200m/2km) a domácí dračice z ONV-BOX (500m).

Kompletní výsledky, cílové fotografie a fotky od fotoreportéra Martina Vrby naleznete na webu závodu a jejich online verzi, včetně grafického znázornění odstupů v sekci výsledky a video sestřih od Michala Matuly na fejsbůku a jůtjůbu.

 

Ochrana os. údajů   |   Cookies   |   Kontakt   |   Aplikace