priprava_ms_1304.jpg

Příprava repre na MS 2013 začala!

18. 04. 2013

Letošní MS v Szegedu opravdu láká a tak národní tým vůbec nic nepodceňuje!
Již byla zahájena společná příprava a sjíždění posádky na základě výzvy kapitánům.
Tým se schází vždy jednou do týdne na vodě v Praze a Nymburce, Morava zatím detaily přípravy nesdělila :-)
V plánu je totiž konfrontační nominační závod, který by se měl uskutečnit mezi výběrovými posádkami z Čech a Moravy.
Soustředěním na vodě v Praze zahájily také kategorie 50+ a 60+ !

Výzva zde:
Ahoj kapitáni posádek ČPDL v kategorii Premier OPEN a MIX!

Díky za vaše emailové reakce na výzvu k projevení zájmu o účast v reprezentační posádce ČR dračích lodí v kategoriích Premier OPEN a MIX pro MS 2013 v Szegedu!
Formální záležitosti jako je přihláška, předběžná rezervace ubytování apod. proběhly anebo jsou v procesu - přihlášeno je již 29 zemí!
http://www.hungary2013.dragonboat.hu/en-competition-teams.html
Kalkulujeme celkovou finanční náročnost účasti, snažíme se získat podporu, jednáme s potencionálními partnery.

Neméně důležitá je však otázka sportovní - tedy sestavení a příprava národní posádky!
I zde již máme ledacos za sebou a nastal čas vás informovat o konkrétních záležitostech.

Jmenovitý zájem o místo v sestavě projevili ve většině borci ze dvou nejrychlejších posádek Dragonteam Nymburk a Pražský Výběr + pár jednotlivců z několika dalších týmů.
To je pozitivní informace protože obě jmenované posádky prošly kvalitní zimní přípravou, absolvovaly výkonnostní testy a vzájemně komunikují.
Dokonce iniciovaly i společné tréninky na vodě s cílem posílit sjetost posádky a zintenzivnit společnou přípravu na lodi!
To je poměrně progresivní změna oproti předchozím sezónám!

Na základě této spolupráce se tedy již zformovala širší sestava pro MS, která zahájila společnou přípravu vždy 1 x týdně při trénincích na vodě v Praze a Nymburce.
Pro konkrétní jmenovitou nominaci do posádky budou pak koncem června určujícími faktory aktuální sportovní výkonnost, účast na společné přípravě, potřeba týmu a rozhodnou o ní manažér kategorie a kapitán posádky.
Bude-li zájemců více, je ve hře stále možnost nominačního závodu, který by se konal v pátek 28.6.2013 před závody ČP v Týně nad Vltavou.

Počasí se nám ale zatím jen velmi pomalu dostává do teplot, které jsou pro pádlování snesitelné a tak rozumím tomu, že se někde draci probouzí pomaleji.
Berte tedy tento email jako základní informaci, kterou můžeme osobně probrat na MČR dračích lodí na dlouhé tratě v Nymburce v rámci koordinační schůzky.

Zároveň jsem otevřen vašim námětům a názorům - pište, volejte anebo se rovnou zastavte na tréninku - ČR posádka Premier OPEN už na vodu chodí!
Těším se na "zlatý časy"! :-)
K.

 

Ochrana os. údajů   |   Cookies   |   Kontakt   |   Aplikace