usti-web2015.jpg

První letošní májový víkend patřil dračím lodím!

04. 05. 2015

Startovní pole na závodě amatérských posádek dračích lodí v Ústí nad Labem pojmulo rekordních 42 amatérských posádek + 9 juniorských týmů =  1 071 sportujících dračic a draků!

Areál loděnice praskal ve švech, ale díky krásnému počasí a společné organizační souhře místních kanoistů a veslařů si to všichni užívali s úsměvem na tváři. Zároveň to vypadá tak, že v Ústí zůstane dračí loď pro tréninky domácích týmů!

Vítězství letos nakonec obhájili domácí Cákalové a opět zdvihli nad hlavu vítězný pohár!

Celkové výsledky i cílové fotografie jsou na stránce závodu, reortáž i s fotogalerií na stránce northvideo.cz

 

Na Moravě se na Posohlávkách jel první letošní sprinterský závod na 200m v rámci Moravské národní ligy dračích lodí, který se započítával také do celorepublikové soutěže Dragon Boat Grand Prix a také 2. nominační závod pro klubové MS v Račicích pro muže a ženy na malých lodích. Na podrobnější informace včetně výsledků od pořadatelů čekáme. 

Galerie od Martina Vrby opět přímo na stránkách závodu . 

 

Další dračí závody nás čekají hned tuto sobotu 9.5. na Berounce v Dobřichovicích, kde svým 3. ročníkem pokračuje závod amatérských posádek.

Pak se přesouváme až na samotný jih Čech, kde se 16. - 17.5. koná již 8. ročník mistrovství Lipenské přehrady v rámci oficiálního zahájení letní sezóny se spoustou dopňkových aktivit, atrakcí a koncertů - Lipno Dragon Boat Race 2015.

Přípravy vrcholí také v Praze na Vltavě, kde se 23. - 24.5. letos ve Žlutých lázních koná již 18. ročník Pražského festivalu dračích lodí - nejstaršího závodu u nás.  Závodit se zde bude na úrovni nejvyšší (Český pohár) i v kategoriích pro amatérské týmy (Grand Prix) a začínající FUN posádky.

Startovní listina se plní a tak neváhejte a registrujte se na stránkách závodu!

 

Ochrana os. údajů   |   Cookies   |   Kontakt   |   Aplikace