kongres-fb-pict.jpg

Shrnutí XII. Celostátního kongresu dračích lodí

27. 02. 2017

V neděli 26.2.2017 se ve Žlutých lázních v Praze uskutečnil XII. Celostátní kongres dračích lodí.

Sešlo se 40 zástupců posádek a organizací dračích lodí z celé ČR, kteří diskutovali a aktivně jednali o nadcházející sezóně, která bude z pohledu historie pořádání závodů jubilejní! Nejstarší závod dračích lodí, kterým je u nás Pražský festival dračích lodí se totiž bude letos pořádat již po 20té.

Jako první informace přinášíme zatím jen v 10 bodech shrnutí toho nejdůležitějšího, co se projednalo. Detailní zápis z jednání a navazující dokumenty budou průběžně umisťovány na web a fejsbůk.

 

Takže na čem se letos Kongresmani usnesli?

1. Nejvyšší sportovní soutěží v ČR pokračuje 14. ročníkem Český pohár dračích lodí. Seriál závodů na velkých i malých lodích v kategoriích ženy, open a mix bude opět rozhodující pro nominaci na evropské a světové klubové šampionáty.

2. Pokračuje jeho rozšířený formát a také propojení s nižší soutěží, kterou je letos již 10. ročník seriálu pro mixové sportovní amatérské a firemní posádky Dragon Boat Grand Prix, která opět nabízí posádkám soutěžit jak v celorepublikovém žebříčku, tak i separátně v jeho 2 regionálních divizích podle místa konání a to České resp. Moravské národní lize dračích lodí.

3. Nejvyšší klubovou soutěží v ČR navazuje již 3. ročníkem Národní pohár dračích lodí, který sdružuje všechny posádky účastnící se v závodech pod hlavičkou České asociace dračích lodí od amatérských po sportovní. Trofejí pro vítěze v této soutěži bude opět dračí loď!

4. Bodování a hodnocení všech soutěží bude na základě doporučení účastníků jednodušší a jejich vyhlášení bude společně na programu vrcholu celé sezóny, kterým bude tradiční Mistrovství dračích lodí ČR na kanále Národního olympijského centra v Račicích, kde se rozhodne také o mistrech ČR ve všech kategoriích na malých a velkých lodích. Rozhodující pro účast na mistrovství ČR bude pořadí ve zmíněných národních soutěžích.

5. V MIXové kategorii dochází ke změně kompozice pro ČP dle nových mezinárodních pravidel, kdy posádku na velké lodi tvoří min. 8 a max. 10 pádlujících každého pohlaví, na malé lodi je to min. 4 a max. 6 pádlujících každého pohlaví. Úprava se týká i kategorií GP a FUN, kde se zvyšuje min. počet pádlujících žen na 6.

6. Termínová listina bude v nejbližší době aktualizována a průběžně doplňována o další akce.

7. ČADL bude díky spolupráci s ČOV pokračovat v podpoře organizátorů závodů dětí a mládeže a letos bude realizován projekt juniorských tréninkových center s materiální a finanční podporou, do kterého se mohou hlásit kluby, které chtějí být aktivní v této věkové kategorii.

8. Mezinárodních vrcholem sezóny 2017 je pro klubové posádky ME ve francouzském Divonne les Bains, kam se posádky nominovaly na základě výsledků ČP 2016.

9. Národní reprezentace zůstává v působnosti jmenovaných manažérů a dle jejich vyjádření se na MS do Číny připravuje zejména mužská kategorie Premier OPEN.

10. Kongres projednal i mezinárodní situaci a vítá nadcházející jednání představitelů Mezinárodní federace dračích lodí se zástupci dalších sportovních federací (zejména ICF) o sjednocení celého dragonboat hnutí. 

 

Díky všem za účast na letošním Kongresu, jehož smyslem je setkání těch, kteří mají zájem a chuť aktivně přispět k rozvoji dračích lodí u nás a společně rozhodovat o směru, kterým se mají ubírat.

 

Sportu zdar dragonboatingu zvláště a brzy AHOJ s pádlem v ruce!

Petr Klíma

prezident České asociace dračích lodí

 

Ochrana os. údajů   |   Cookies   |   Kontakt   |   Aplikace