foto-clanek-web-racice-30-4-2017.jpg

Štětí OPEN Račice 2017

02. 05. 2017

Ahoj dračice a draci!

Díky všem za účast na letošních úvodních závodech v Račicích!

Štětí OPEN se letos konal jako memoriál Pavla Čermáka a tak jsme se v předvečer závodu sešli, abychom si připoměli význam toho, co Pavel pro dračí lodě udělal. Jeho 10 letou dračí cestu mapuje film, který byl promítán a je ke shlédnutí zde:  https://youtu.be/G-osEI-9d9o

V ČR není lepší závodní dráha a zázemí a tak si s chutí svou závodní formu v nové dračí sezóně 2017 na zrekonstruovaném kanále Labe Arény Ústeckého kraje ozkoušely zejména místní posádky.  Nová flotila, jak velkých Standard Boats pro 20 pádlujcícíh, tak Small Boats pro 10ti členné posádky kvalitě výkonů také přispěla a tak jsem byli svědky velmi vyrovnaných výkonů s vědomím, že v září na MČR dračích lodí můžeme račický areál naplnit zcela!

Sportovní program zahájily juniorské posádky z místních škol a KVS Štětí potvrdilo zájem věnovat se mládeži a zařadit se do programu nově vznikajících juniorských tréninkových center dračích lodí, pro které se ČADL podařilo zajistit materiální podporu tréninkových lodí.  Závodilo se ve sprintu na 200m a na trati 500m v kategoriích OPEN - ŽENY - MIX a dařilo se týmům Nymburka, Mondi Štětí, Předonínu, Jablonce, Sedlčan  a Prahy.
Kompletní výsledky najdete na webu, včetně cílových fotografií, nyní se pracuje na zakomponování do bodovaných žebříčků celostátních soutěží: http://www.dragonboat.cz/vysledky/183/

20. sezónu dračích lodí v ČR lze tak již považovat za zahájenou!

Následuje tak srdečná pozvánka na nejstarčí závod v ČR, jubilejní 20. ročník Pražského festivalu dračích lodí, který se uskuteční v Praze na Žlutých lázních již příští víkend 13. - 14.5.2017.
Očekáváme i kvalitní zahraniční účast posádek z Německa, Rakouska a dokonce Číny!
Propozice, online přihlášky a další info najdete na webu, tak se prosím co nejříve přihlašujte, ať můžeme brzy zveřejnit program, který bude tvořen podle loňského, tj. sobota velké lodě - dopo FUN Charita, odpo MIX 200m a 2km + neděle malé a velké lodě OPEN / ŽENY 200m/2km.

Více na webu: http://www.dragonboat.cz/zavod/187-20-prazsky-festival-dracich-lodi-prague-dragon-boat-festival-2017/


Díky a těším se na další setkání s pádlem v ruce!

K.

 

Ochrana os. údajů   |   Cookies   |   Kontakt   |   Aplikace