Termínovka 2011

09. 12. 2010

První verze termínovky závodů dračíh lodí 2011 ...


Termínovka 2011 (pdf)

Ahoj dračice a draci!

Máme tady prosinec a spoustu sněhu!
Je to více než měsíc, co jsme uklidili pádla a lodě, ale nebojte, neusnuli jsme.
Za účasti zástupců všech plných členů ČP a premiérově také hojného počtu zástupců posádek GP proběhl VI. celostátní dračí kongres na Pálavě, který zhodnotil sezonu proběhlou a projednal tu nadcházející.
Ta bude ve znamení změn a vylepšení jak soutěže ČP, tak i GP!
Smyslem je zatraktivnění obou soutěží a zohlednění rostoucí úrovně některých týmů GP.
Zároveň jsou změny koncipovány i s ohledem na začínající posádky, které závodí hlavně pro zábavu.
Zde stručné shrnutí, které bude v detailu zveřejněno spolu s aktualizovanými pravidly obou soutěží na webu v průběhu zimy.

ČESKÝ POHÁR DRAČÍCH LODÍ 2011 - 8. ročník nejvyšší sportovní soutěže závodů dračích lodí v ČR
Seriál bude mít 5 dílů (včetně obou MČR - dlouhé tratě v Kojetíně na začátek sezony a krátké tratě v Račicích na její závěr).
Bodování bude velmi podobné tomu letošnímu a opět je to soutěž, kde se bojuje nejen o tituly, ale také o nominaci na MS a ME pro následující sezonu.
Krátké tratě 200, 500m a 2km se pojedou na závodech tzv. zlaté čtyřky - "DRAGON GOLDEN FOUR" - Pasohlávky, Třeboň, ONV a Račice.
Zde dokážeme zajistit opravdu regulérní podmínky a technické zázemí pro špičkový závod: široké vybojkované tratě, pevné startovací bloky, časomíra s cílovou fotografií, zázemí pro závodníky, apod.
Pouze zde se pojedou samostatně kategorie muži (open) a ženy - nově budou otevřeny i pro posádky GP. Zároveň se samozřejmě bude bojovat v kategorii MIX, která bude propojena s kategorií GP - podobně jako na letošním MČR v Račicích.

DRAGON BOAT GRAND PRIX 2011 - 4. ročník nejpočetnější soutěže pro firemní a fun posádky dračích lodí v ČR
GP bude mít letos 2 úrovně závodů - GOLDEN FOUR (viz. ČP) a GP Klasik.
Zlatá čtyřka se pojde společně s ČP a bude bodově zvýhodněna - na finální verzi bodování pracujeme ( na základě připomínek zástupců posádek).
Tyto závody budou mít ten nejvyšší organizační standard (viz. ČP). Závody Klasik budou mít poněkud mírnější podmínky na technickou úroveň, ale standard bude před sezonou jasně definována a s pořadateli smluvně podchycen.
Zde bude bodování za výsledek bez bonifikace. Do celkového hodnocení ročníku se budou započítávat absolvované závody.

Jak jsem již zmínil, detailní pravidla jsou v procesu a budou zveřejněna v průběhu zimy na webu, tak aby bylo před sezonou jasno!

Sportu zdar, dragonboatingu zvláště!
Klimbera

 

Ochrana os. údajů   |   Cookies   |   Kontakt   |   Aplikace