fejs-vh.jpg

Velký Holky sjely Vltavu z Týna nad Vltavou do Prahy = 150km!

20. 05. 2015

Nejzkušenější ženská posádka ČR Velké Holky již po druhé splula Vltavu z Týna do Prahy, což je úctyhodných 150km!

Více v autentickém shrnutí účastnice akce Věry Mrázové:

"Už 2.ročník etapového soustředění Velkých Holek KVS Praha proběhl ve začátku května 2015.

Členky nejstarší veteránské ženské posádky v ČR odstartovaly na první etapu, která měřila 23 km z Týna nad Vltavou a svou dračí dvacetimístnou loď zakotvily  v Podolsku.

Druhá etapa, měřící necelých 30km, vedla z Podolska do Víru. Během plavby bylo několik zastávek na doplnění energie a kulturu na hradě Zvíkově a Orlíku.

Ve třetí etapě, kdy ženy a jednoho muže na pádle doplnily další členky  klubu, bylo technickou zajímavostí převezení dračí lodě přes hráz Orlické přehrady. Nutno říct, že převoz lodi dlouhé 12,5m se poprvé zde uskutečnil při premiéře splutí Vltavy na dračí lodi Velkými Holkami vloni. Po zdýmnutí Kamýku končila 40km etapa v Cholíně.

Předposlední etapa měřila 38km se zastávkou v Živohošti a dojetím na Slapy.  Zde převoz lodi kolem přehradní hráze traktorem na vleku pro malé lodě. Mezi Slapy a Štěchovicemi si posádka užívala nádherné scenérie  bývalých Svatojánských proudů, zdýmla Štěchovice a etapu zakončila v kempu Měchenice.

Poslední, nejkratší, jednadvacetikilometrová etapa mířila z Měchenic na Vraný, po zdýmnutí pak čekaly Modřany a zakotvení v KVS s poděkováním neúnavné organizátorce Jarmile.

Celkem ujeto 150km, jelo se na Dračí lodi Velkých Holek s 15-18 pádlujícími ženami, které doplňoval 1 muž na pádle a kormidelník. Většinu trasy vezla loď i osobní věci účastníků, milým doprovodem byl seakajakista František, který pořídil bohatou fotodokumentaci."

 

Ochrana os. údajů   |   Cookies   |   Kontakt   |   Aplikace