20. Pražský festival dračích lodí - Prague Dragon Boat Festival

so 13. 05. 2017 - ne 14. 05. 2017

Praha, Žluté lázně

GPS: 50.0482217N, 14.4134658E

Zobrazit na mapě

fejs-20-pfdl-2017-banner.jpg

Pořadatel:

Dragon Boat Grand Prix
Tel.: 775 220 011
klimbera@dragonboat.cz


doporučuje
ČADL
Anniversary 20th Prague Dragon Boat Festival - the oldest Dragon Boat Race in Czech!
Come and paddle with your crew in Elite/ Sport / Fun category on 200m / 2km - Standard and Small Boats - Women / Open / Mixed!

Závod je zařazen do soutěže / kategorie:

Český pohár (ČP)
Český pohár 10 (ČP10)
Dragon Boat Grand Prix (GP)
Česká národní liga (ČNL)
Závody pro sportovní posádky (SPT)
Závody pro amatérské FUN posádky (FUN)
Závody juniorských posádek (JUN)
Malé lodě (10 pádlujících) (S10)
Národní pohár dračích lodí NP)

Časový program:

Ahoj dračíce a draci!

Díky všem za účast na letošním jubilejním 20. ročníku Pražského festivalu dračích lodí, který byl počtem posádek rekordní a s mezinárodní účastí, dokonce i čínské posádky!
Gratuluji vítězným týmům a poraženým držím palce příště!
Kompletní výsledky včetně cílových fotografií jsou již na webu (ostatně tam byly hned po dojetí závodu ;-) - fotogalerii chystáme, stříhá se i video!

http://www.dragonboat.cz/vysledky/187/

Fotogalerie Václav Ságl

Fotogalerie Martin Vrba

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahoj kapitáni a zástupci posádek dračích lodí!

Díky za vaše přihlášky na 20. ročník Pražského festivalu dračích lodí, který je rekordní - 87 přihlášených posádek v 8 kategoriích na malých a velkých lodích!

V příloze zasílám časový program a nasazení na oba soutěžní dny, který už visí na webu a fejsu a připomínám důležité organizační záležitosti:
 

 • V sobotu se závodí všechny závody na 20 velkých lodích (MIX/OPEN/ŽENY) na 200m/2km.
 • Neděle je závod pouze na 10 malých lodích (OPEN/ŽENY) a jede se jak sprint 200m tak i 2km (dlouhá se loni nejela, letos se do programu vejde!)
 • Pro kategorii 20 MIX platí nově podmínka min. 6ti pádlujících žen, přičemž posádky, které si chtějí vyjet nominační body pro klubové MS 2017 v Szegedu, musí startovat dle mezinárodních pravidel (tj. min. 8 a max. 10 pádlujících stejného pohlaví).
 • Závodí se na nové flotile lodí BuK s možností využití reprodukční soustavy pro kormidelníka nebo bubeníka - cox boxy máme k dispozici.
 • Areál Žlutých lázní je nám plně k dispozici, ale je otevřen i pro veřejnost - vstup je zpoplatněn 100,- Kč - vstupné je konzumační.
 • Pro závodníky, resp. jejich kapitány a zástupce bude hned u vstupu v sobotu od rána otevřena akreditační kancelář (8 - 12 Efík), která bude vybírat od kapitánů startovné a na základě vyplněného a podepsaného posádkového listu vydávat pásky na ruku pro volný vstup závodníků. POZOR! Ne jednotlivě, ale najednou zástupci posádky pro celý tým, který bude na bráně napsán na guest listu a vpuštěn bez vstupenky, aby si vyzvedl pásky pro posádku, které si pak sám distribuuje týmu, aby mohl vstoupit do areálu.
 • Kdo neodevzdá kompletně vyplněný a podepsaný posádkový list (doporučuji vyplňovat online) a neuhradí v sobotu od 8 do 12 startovné bohužel nedostane pásky a bude si muset zaplatit vstup, stejně jako členové týmu, kteří nebudou na posádkovém listu.
 • Od 12 hodin končí akreditace u vstupní brány a kancelář pro opozdilce a pro vypořádání registrací na DL sezónu 2017 se otevírá mezi tančírnou a nohejbalovými kurty (bude značeno). Tzn. kdo přijde za posádku po 12 hodině, musí si koupit vstupenku, aby se dostal do areálu. Vstupné je ale konzumační a lze ho na ŽL projíst a propít.
 • Dopolední program patří tradičně charitativní FUN kategorii Rotary  - loni se pro naše charitatativní partnery podařilo vybrat téměř 500tis Kč!
 • Ve 13:30 začíná slavnostní zahajovací ceremoniál s kulturním přispěním partnerů z Česko-čínské sportovní a kulturní asociace, který pokračuje vyhlašováním výsledků dopoledního bloku a od 14 hodin jde na start kategorie MIX! (nasazení do rozjížděk v příloze).
 • Postupně se budou uvolňovat stany od účastníků kategorie Rotary, které pak budou moci posádky využít - kdo si chce postavit vlastní stany - hlaste se předem mně - bude vám určen prostor!
 • Program sobotního odpoledne je 200m MIX a pak hned ženy a open a 2km MIX a následně ženy a open - vše na 20 velkých lodích - případná změna programu je možná a bude avizována s předstihem!
 • Výsledky budou publikovány online, včetně cílových fotografií na webu a přes mobilní android aplikaci dragonboat.cz
 • Starty jsou plánované po 15 min (200m) a 20 min (2km). Je připraveno 7 lodí na 7 nástupních místech a je jen na disciplinovanosti posádek, že budou na nástupu včas.
 • Startér nebude čekat a posádka, která nestihne start, bude klasifikována v kvalifikačních jízdách jako poslední s tím, že může pokračovat v závodě. Při zmeškaném startu ve finále nebude klasifikována vůbec.
 • Závodí se dle aktuálních pravidel 2017: http://www.dragonboat.cz/upload/file/Aktualni_pravidla_zavod_CADL_verze_2017.pdf
 • Porada bude těsně před závodem jen informativní - detaily a administrativní formality řešte s předstihem dopoledne v akreditační kanceláři.
 • Vyhlašování výsledků a předání trofejí bude následovat hned po dojetí závodů jednotlivých kategorií u centrálního pódia.
 • Sobotní večer pak na tančírně následuje od 20:00 společná Dragon & SUP Disco Party pro všechny účastníky.
 • Neděle jsou na programu 10 malé lodě pouze (open a ženy) a jede se 200m a 2km - začínáme už v 9:30 a konec  je plánován do 14 hodin, včetně vyhlášení.
 • I v neděli bude umožněn volný vstup pouze s páskou - akreditace na bráně už ale nebude - tj. vyřešte si administrativu v sobotu, případně jako opozdilci platbou vstupného.

Informace je rozesílána emailem kapitánům a bude vyvěšena na webu pro všechny ostatní.
Ještě jednou díky za přihlášky a těšíme se na setkání s pádlem v ruce v Praze již po 20té!

Sportu zdar, dragonboatingu zvláště!
K.

VIDEO 2016

Výsledky roku 2016

Fotogalerie 2016

Info 2016

Fotogalerie ze závodu

Další závody

 

Ochrana os. údajů   |   Cookies   |   Kontakt   |   Aplikace